tipy pro domácí pracovnu


Místnost, která bude vaší pracovnou, by měla být trochu vzdálena od běžného dění v domě, nebo by měla být v nehlučné části, aby vás rozhovory členů rodiny nerozptylovaly. Všichni členové rodiny by měli respektovat, že místnost je vaší pracovnou, ne místností, kde se skvěle suší prádlo.

Při zařizování dbejte na to, že v pracovně budete trávit hodně času. To, co by vám nevadilo v místnosti, kde občas trávíte pár hodin, vám v zde vadit bude. Co se týče barev na zeď, volte raději neutrální barvy, které můžete doplnit kontrastními doplňky. Pestré barvy vypadají sice moderně, ale pokud k výrazným stěnám přidáte barevné šanony, další barevné doplňky a nábytek, zjistíte, že váš pohled častěji ulpí na nábytku než na pracovní ploše notebooku.

Dlažba nebo plovoucí podlaha vypadá v pracovně luxusně a také se lépe udržuje v čistotě. Chcete-li mít pocit útulna, můžete si nechat položit koberec okolo stolu.

V pracovně byste měli na práci dobře vidět, proto jsou důležitá jak velká okna, tak dobré osvětlení. Světlo v centrálním osvětlení místnosti by mělo být měkké a jasné. Ne  však ostré, protože unavuje oči a hrozí bolesti hlavy. Nastavitelná stolní lampička s delším stínidlem by také měla vydávat teplejší světlo.

I když vám přijde, že na počítač a šálek kávy vám stačí malý stůl, při jeho výběru berte v úvahu i to, že můžete v budoucnu potřebovat nahlížet i do knih a materiálů. Je sice pravda, že čím více prostoru, tím větší odkladová plocha, ale větší pracovní prostor umožní lepší soustředění a přehlednější uspořádání pracovních pomůcek.

Na pracovní židli by se nemělo šetřit. Nikde jinde totiž nesedíte tolik hodin bez přestávky a častokrát i v jedné pozici. Židle by měla být nastavitelná, pohodlná, středně měkká a v nejlepším případě s kolečky. Jednodušeji se vám na ní bude pohybovat a snáz si najdete polohu, při které vás nebudou bolet záda.

Při zařizování domácí pracovny opravdu platí, že méně je více. Pestrý nábytek nebo přeplněná místnost vyvolává dojem nepořádku a pocit nesoustředěnosti. Pokud budete mít v pracovně pouze věci nutné k práci, váš mozek se snadněji přeprogramuje z domácího na pracovní prostředí.Zdroj: living.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART
tvorba www stránek a webdesign
reklamní grafika
chromové a nerezové autodoplňky pro tuning, tuningové autodíly chrom a nerez

PARTNERSKÉ WEBY    I    ZPĚTNÉ ODKAZY    I    PARTNERSKÉ ČLÁNKY    I    01 I 02 I 03 I 04 I 05 I 06 I 07